Efektivní odstranění zubního kamene s sonickým kartáčkem

18

dub

Publikoval Dita Vránová s 0 komentář(y)

Efektivní odstranění zubního kamene s sonickým kartáčkem

Funkce a princip sonických kartáčků

Sonické kartáčky se stávají stále populárnějšími díky své schopnosti efektivně čistit zuby a masírovat dásně. Na rozdíl od tradičních elektrických kartáčků, které rotují nebo oscilují, sonické kartáčky vytvářejí vibrace s vysokou frekvencí, které mohou dosáhnout až 30 000 kmitů za minutu. Tyto vibrace působí nejen na povrch zubů, ale vytvářejí také mikrobubliny, které pronikají do mezizubních prostorů a pomáhají rozkládat plak a odstraňovat zubní kámen.

Je důležité si uvědomit, že pravidelné používání sonického kartáčku může významně snížit tvorbu zubního kamene, což je stvrdlé vrstvy plaku, které se mineralizují na zubech. Zubní kámen může vést ke zvýšenému riziku zubních onemocnění, jako je zánět dásní a parodontitida. Díky intenzivnímu kmitání, sonické kartáčky nejen že čistí mechanicky, ale též působí na plak chemicky, což zvyšuje účinnost čištění.

Výhody pravidelného používání sonického kartáčku

Používání sonického kartáčku přináší mnoho výhod pro ústní zdraví. Jednou z nejvýznamnějších je jeho schopnost odstranit více plaku než klasické manuální zubní kartáčky. Studie ukazují, že lidé, kteří používají sonický kartáček, mají méně zubního plaku a zubního kamene, což vede k lepší ústní hygieně a nižšímu riziku dásňových onemocnění.

Další výhodou je zlepšení zdraví dásní. Vibrace pomáhají stimulovat krevní oběh v dásních, což může přispět k jejich zdravějšímu a pevnějšímu vzhledu. V některých případech bylo zaznamenáno, že používání sonického kartáčku pomáhá v boji proti zánětu dásní a může dokonce podporovat regeneraci dásňového tkáně.

Napsat komentář